Dom opieki dla chorych na Alzheimera

Oddanie osoby bliskiej do domu opieki to dla wielu osób bardzo trudna decyzja. Istnieją jednak sytuacje, kiedy takie rozwiązanie jest najlepsze zarówno dla seniora, jak i jego rodziny. W prywatnym domu opieki społecznej Na Syjonie oferujemy całodobową opiekę osobom chorym na Alzheimera, które potrzebują ciągłej uwagi.

Na całym świecie z chorobą Alzheimera zmaga się ok. 40 mln ludzi. Choroba dotyka najczęściej osoby po 65 roku życia, a jeszcze większy procent zachorowań obserwuje się u osób po 80 roku życia, choć zdarzają się przypadki również w młodszym wieku. Alzheimer prowadzi do nieodwracalnych zmian w mózgu i wywołuje zmiany zachowania, które mogą być uciążliwe dla otoczenia chorego. To właśnie brak odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji do opieki nad osobą cierpiącą na Alzheimera skłania do skorzystania z pomocy domu opieki.

Dlaczego warto wybrać dom opieki dla osoby chorej na Alzheimera?

Opieka nad osobą chorą na Alzheimera wymaga odpowiednich kwalifikacji, empatii i wiedzy medycznej oraz bezpiecznego środowiska. W naszym ośrodku bierzemy pod uwagę wszystkie wymienione czynniki i zapewniamy chorym odpowiednią opiekę przez cały okres pobytu w ośrodku. Nasi pracownicy wiedzą, jakie są objawy choroby i jakich zachowań mogą spodziewać się po pensjonariuszach, a doświadczenie w pracy z osobami chorymi pomaga przezwyciężyć wiele trudności, wynikających z dbania o seniorów z chorobą Alzheimera. Nasi mieszkańcy mogą liczyć nie tylko na wysokie standardy opieki, ale również na komfort życia w dobrze wyposażonych pokojach i  w miłym otoczeniu.

Oddanie osoby chorej na Alzheimera do domu opieki nie oznacza braku miłości ze strony bliskich. Często jest wręcz odwrotnie. Chorzy seniorzy wymagają specjalistycznej opieki, którą rodzina nie zawsze jest w stanie zapewnić, między innymi ze względu na brak odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Dom opieki dla chorych na Alzheimera mazowieckie – poznaj ofertę domu Na Syjonie

W naszym domu każdy pensjonariusz może liczyć na komfortowe warunki pobytu. Mamy do dyspozycji jedno-, dwu i trzyosobowe pokoje wyposażone w łazienkę, telewizor i łóżka rehabilitacyjne. W naszym ośrodku dajemy możliwość udekorowania pokoju własnymi meblami i według indywidualnego pomysłu, ponieważ zależy nam na tym, aby każdy mógł czuć się u nas jak w domu. Ośrodek opieki społecznej Na Syjonie znajduje się we wsi Trzcianka w województwie mazowieckim, ale oferta skierowana jest także dla osób z innych miejscowości.